Ważna informacja - góra strony

Ankieta nt. Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

Dzień Samorządu: Inspirujące spotkanie młodzieży i samorządowców

W ramach obchodów 46. Dni Ziemi Ropczyckiej, 26 maja w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbyło się spotkanie samorządowców z młodzieżą szkolną.

Spotkanie, które miało miejsce z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, było doskonałą okazją do rozmów i wymiany poglądów. W pierwszej części głos zabrali: burmistrz Bolesław Bujak, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Bielatowicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej prof. Władysław Tabasz, przewodniczący komisji ds. oświaty kultury i sportu Dariusz Mormol oraz dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych Adam Paryś. Następnie, młodzież miała okazję zadać pytania samorządowcom. Pytania były różnorodne i dotyczyły szerokiego spektrum zagadnień. Młodzi ludzie podzielili się swoimi spostrzeżeniami, obawami i pomysłami na rozwój gminy. Ponieważ nie na wszystkie zebrane do urny pytania udało się odpowiedzieć, sukcesywnie będą omawiane w naszych mediach społecznościowych.

Obecność przedstawicieli samorządu na takich spotkaniach pokazuje, że są otwarci na dialog i gotowi słuchać opinii młodych ludzi, którzy będą przyszłością tej społeczności.