Preferencyjny zakup węgla dla mieszkańców gminy

SPRZEDAŻ WĘGLA ZAKOŃCZONA

————————————————————————————————————————————-

Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla na 2022 r. i ich wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane, zostaną poinformowane telefonicznie przez pracownika Gminy o upoważnieniu do zakupu węgla.

Aby dokonać zakupu należy kwotę 2475 zł za 1,5 tony (tj. 1650 zł za 1 tonę) wpłacić na konto Gminy:
– przelewem online,
– w Banku Spółdzielczym w Ropczycach, ul. Rynek 13 (bez prowizji) lub w innym banku.
Gmina nie przyjmuje wpłat w kasie Urzędu.
Prosimy o niewpłacanie pieniędzy na konto przed telefonem naszego pracownika.
Cena nie obejmuje kosztów transportu.

Po dopełnieniu formalności i otrzymaniu wpłaty, Gmina wystawia i wysyła do wnioskodawców fakturę za węgiel. Gmina posiada również odpowiednie certyfikaty jakości węgla z Polskiej Grupy Górniczej, które na życzenie osób uprawnionych do zakupu węgla mogą być wydrukowane w Urzędzie.

Kwalifikowanym Dostawcą Węgla (KDW) jest FHU Węglobud Sędziszów Młp., ul. Węglowskiego 6
– MIEJSCE ODBIORU WĘGLA

Jedyne konto bankowe, na które należy wpłacić kwotę za węgiel, jest podane poniżej i nie ulegnie zmianie. Przestrzegamy wszystkich przed oszustami, którzy mogą dzwonić w imieniu Gminy i podawać inne konta do wpłaty,

Po zaksięgowaniu wpłat, Gmina przesyła do KDW wykaz uprawnionych do zakupu. Prosimy nie kontaktować się z KDW odnośnie dostępności i terminu dostawy węgla.  Dostawca czyli FHU Węglobud Sędziszów Młp. będzie dzwonił do zakwalifikowanych wnioskodawców według kolejności wpłat i ustali termin odbioru. Odbiór węgla jest możliwy transportem własnym, bądź wynajętym od firmy FHU Węglobud. Po odbiór węgla można przyjechać również osobiście z dowodem tożsamości, lub wysłać swojego Pełnomocnika z pisemnym pełnomocnictwem oraz dowodem tożsamości (link do pełnomocnictwa)

Numer konta bankowego Urzędu Miejskiego do wpłat na preferencyjny zakup węgla.
88 9171 0004 0000 8136 2000 0720

W tytule przelewu należy wpisać:
Preferencyjny zakup węgla
Imię i nazwisko oraz pełny adres zamieszkania


Po numer konta można zgłosić się również osobiście do Urzędu Miejskiego w Ropczycach, ul. Krisego 1 (parter, pokoje 2,4 i 10)