Ważna informacja - góra strony

Wakacje w gminie Ropczyce

Baza rekreacyjno-sportowa

Ropczyce i okolice to tereny szczególnie interesujące dla osób lubiących aktywne formy wypoczynku. Ponieważ nasze miasto to „miasto szkół” dlatego tak ważne jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bazy sportowej, która pozwala na spędzenie wolnego czasu, jak również na organizowanie zawodów i turniejów. Gmina Ropczyce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ciągle rozszerza swoją bazę sportowo rekreacyjną o nowe obiekty zachęcające ich do aktywnego trybu życia.

Rozwojem sportu zgodnie z założeniami statutowymi zajmuje się Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji. Jednostka zarządza obiektami i nieruchomościami o powierzchni ok. 13 ha w 11 lokalizacjach. Należy tu wymienić takie obiekty jak:
Zespół Basenów Kąpielowych w skład którego wchodzą: kryta pływalnia, sauny: zewnętrzna oraz wewnętrzna z wejściem z hali basenowej, grota solna, baseny otwarte, siłownia, boiska do piłki siatkowej plażowej,
Stadion Miejski przy ul. Mickiewicza na którym w okresie zimowym urządzane jest sztuczne lodowisko,
Korty tenisowe działające w okresie letnim,
Ogródek Jordanowski,
boisko piłki nożnej z zapleczem sanitarno-szatniowym w Lubzinie,
boiska piłki nożnej w Ropczycach: na Osiedlu Północ i na Osiedlu Czekaj,
kompleksy sportowo- rekreacyjne z zapleczem w Gnojnicy Dolnej, Łączkach Kucharskich i w Małej,
kompleksy boisk „Orlik 2012” w Ropczycach, przy ul. Szkolnej i przy ul. Konarskiego.

Infrastruktura części wyżej wymienionych obiektów ( pływalnia kryta, baseny odkryte, sztuczne lodowisko i korty) wykorzystywana jest do prowadzenia komercyjnej działalności zgodnie z ich ofertą tj. obsługi klientów indywidualnych, grup szkolnych, grup zbiorowych, zakładów pracy. Pozostałe obiekty udostępniane są bezpłatnie dla klubów, społeczności lokalnych do organizacji meczów, festynów, pikników, itp.