Złote Gody Małżeńskie

25 października 2023 r. w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkich przybyłych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Jarząb-Magdoń. Złożyła Parom gratulacje i najlepsze życzenia, natomiast burmistrz Bolesław Bujak odznaczył Jubilatów w imieniu Prezydenta RP medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Bielatowiczem, przekazał upominki i kwiaty.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:
➡️ Władysława i Czesław Czochara
➡️ Stanisława i Józef Kaczor
➡️ Maria i Henryk Kot
➡️ Ewa i Marian Lisak
➡️ Maria i Edward Ochab
➡️ Stanisława i Tadeusz Ochab
➡️ Janina i Czesław Pieprzak
➡️ Halina i Zdzisław Pikuła
➡️ Maria i Jerzy Rojek
➡️ Stanisława i Władysław Rudny
➡️ Janina i Jan Strzałka
➡️ Halina i Jerzy Wanat
➡️ Czesława i Stanisław Ziobro
➡️ Maria i Stanisław Wójcik
➡️ Antonina i Eugeniusz Nowakowscy
➡️ Maria i Antoni Lisak
➡️ Anna i Jerzy Kłósek
➡️ Józefa i Mieczysław Cabaj
➡️ Anna i Alfred Bizoń
➡️ Alina i Ryszard Owczarek
➡️ Teresa i Bronisław Bachórz
➡️ Zofia i Mieczysław Grabiec
➡️ Irena i Stanisław Dunaj
➡️ Emilia i Józef Świętoń

Osoby, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, są nagradzane w naszym kraju na mocy ustawy z dnia 16.10.1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450 ze zm.) specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy w środku, której z jednej strony jaśnieje napis: „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”, a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznając Dostojnym Jubilatom medale, przekazał również życzenia i gratulacje.

Pary z terenu gminy Ropczyce obchodzące Jubileusz 50-lecia małżeństwa, które są zainteresowane zorganizowaniem Jubileuszu proszone są o skontaktowanie się z Urzędem Stanu Cywilnego osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W imieniu Jubilatów mogą także występować ich rodziny.

Kontakt:
Urząd Stanu Cywilnego w Ropczycach
ul. Krisego 1
39-100 Ropczyce
tel. (017) 22 10 538
e-mail: usc@ropczyce.eu