Ważna informacja - góra strony

Harmonogram zebrań sołeckich i osiedlowych

Urodziny Ropczyc

W piątek, 4 marca ropczycki samorząd rozpoczął jubileuszowe obchody 660. rocznicy nadania praw miejskich Ropczycom. Tort dla mieszkańców oraz uroczysta sesja, podczas której nadano tytuły Zasłużonych dla Ropczyc to początek urodzinowych wydarzeń przygotowanych na cały rok.

Tradycyjnie przedstawiciele Samorządu Ropczyc na czele z burmistrzem Bolesławem Bujakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Bielewiczem złożyli kwiaty pod pomnikami króla Kazimierza Wielkiego – dawcy praw miejskich oraz ks. dra. Jana Zwierza – dobrodzieja ropczyckiej ziemi. W dniu urodzin nie mogło zabraknąć tortu dla mieszkańców, który w tym roku liczył 660 cm. Zwieńczeniem wydarzeń była uroczysta sesja Rady Miejskiej w Ropczycach, podczas niej wręczono Ropczyckie Sokoły dla Edwarda Guzika i ks. Stanisława Mazura, którzy otrzymali tytuł Zasłużony dla Ropczyc.

Okolicznościowy wykład wygłosił redaktor naczelny tygodnika Polityka Jerzy Baczyński. W wystąpieniu przypomniał, jak ważną rolę w tworzeniu lokalnej społeczności ogrywa samorząd. Zaznaczył równocześnie, że Ukraina , tak ciężko doświadczona przez wojnę z Rosją, w 2014 roku rozpoczęła tworzenie samorządów na wzór tych, funkcjonujących w Polsce.