Ruszyła budowa nowej szkoły podstawowej na osiedlu Ropczyce-Witkowice

Dziś poświęcony został plac budowy. Dokonano również symbolicznego wbicia łopaty. Obecna na miejscu Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki zapewniła, że wesprze Gminę Ropczyce w staraniach u Rządu RP w pozyskaniu finansów na realizację kolejnych etapów tego zadania. Potwierdził do również poseł na sejm RP Adam Dziedzic.

I etap tej inwestycji będzie kosztować ponad 10 mln 400 zł i przewiduje budowę części przeznaczonej dla klas od 4 do 8, stan surowy zamknięty. Gmina Ropczyce na tę część otrzymała promesę w wysokości 8 mln 840 tyś. zł.

Potrzebę nowego budynku szkoły na osiedlu Witkowice od lat dostrzegał Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak oraz mieszkańcy osiedla. Samorząd już kilka lat temu kupił 1,8 ha gruntu od parafii, wykonał dokumentację projektową i uzyskał wymagane pozwolenia na budowę. Przez ostatnie 3 lata bezskutecznie, pomimo wielotysięcznych podpisów poparcia Samorząd zabiegał u Rządu RP o pomoc finansową w budowie. Taką deklarację w postaci promesy na I etap stanu surowego Ropczyce otrzymały na tydzień przez wyborami parlamentarnymi 15 października poprzedniego roku.