Pumptrack jest wciąż terenem budowy

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 na osiedlu. Św. Barbary trwa budowa pierwszego w powiecie pumptracka. Prace są już na końcowym etapie. Na terenie wykonano już garby, zakręty profilowane oraz hopki, ułożone tak, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania. Zasadzono także świeżą trawę.

W ostatnim czasie zauważyliśmy, że niektórzy nie mogą się doczekać, kiedy będzie można w pełni korzystać z obiektu. Bardzo się cieszymy, że amatorów tego typu atrakcji jest tak wielu, jednak zwracamy się do wszystkich z komunikatem. Jest to TEREN BUDOWY i korzystanie z torów jest ZABRONIONE. Prosimy uszanować wykonaną dotychczas pracę i pozwolić, by wykonawca mógł zakończyć wszystkie roboty, bez konieczności ich poprawiania.

W najbliższym tygodniu przewidziano już odbiór inwestycji, a po odpowiednich pozwoleniach wszyscy będą mogli korzystać z obiektu już w drugiej połowie maja. Aby dotrzymać tych terminów, plac musi być NIEUŻYTKOWANY przedwcześnie, gdyż każde powstałe uszkodzenia przedłużą prace.

W ramach inwestycji powstały dwa tory o długości 158 m i 80 m, place wypoczynkowe z ławkami oraz chodnik stanowiący bezpośrednie dojście do obiektu. Obiekt będzie oświetlony oraz wyposażony w kosze do segregacji odpadów. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której będzie można poruszać się w obu kierunkach. Tor umożliwia jazdę nie tylko na rowerach, ale również na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach.

Wartość inwestycji to blisko 670 tysięcy zł, z czego 300 tysięcy to pozyskane przez Gminę unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.