Ważna informacja - góra strony

Wakacje w gminie Ropczyce

Przetarg na budowę szkoły w Witkowicach ogłoszony

Po latach starań Burmistrza Ropczyc, przewodniczącej Marii Golenia, mieszkańców osiedla Witkowice oraz dyrektora tamtejszej szkoły rozpoczyna się proces budowy nowej szkoły podstawowej w Witkowicach. Gmina Ropczyce ogłosiła właśnie przetarg na I etap budowy tej placówki. Oferty przetargowe można składać do 18 grudnia.
Na ten cel samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 10 milionów zł, szacowana wartość I etapu tej inwestycji przed przetargiem to około 14 milionów zł .

I etap realizacji szkoły w Witkowicach przewiduje budowę części przeznaczonej dla klas od 4 do 8, stan surowy zamknięty wraz z halą gimnastyczną.

Samorząd już we wrześniu 2020 roku złożył wniosek o całościowe wsparcie realizacji tej inwestycji. W związku z brakiem dofinansowania, jeszcze tego samego roku podzielono ją na etapy, aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania współfinansowania. Wnioski o dofinansowanie tego zadania w ramach rożnych funduszy Gmina Ropczyce składała od 2020 roku zarówno w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czy Polskiego Ładu. Mieszkańcy dwukrotnie popierali wniosek burmistrza Ropczyc setkami podpisów w 2021 roku oraz w roku bieżącym poprzez nowopowstałe stowarzyszenie „Budujemy Szkołę w Witkowicach”, które zebrało ponad 2 tysiące podpisów popierających tę inwestycję.