Ważna informacja - góra strony

Wakacje w gminie Ropczyce

Inwestycja w przyszłość: żłobki samorządowe w gminie Ropczyce

Dziś burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak odwiedził nowy żłobek w Brzezówce. To najnowsza tego typu placówka działająca od miesiąca na terenie naszej gminy. Zanim zaczął działać żłobek w Brzezówce była tam szkoła podstawowa. W związku z tym pomieszczenia budynku szkoły zostały dostosowane do potrzeb najmłodszych. Inwestycja kosztowała ponad 555 tys. zł. Na utworzenie tego żłobka, gmina pozyskała dofinansowanie z programu Maluch. Odwiedzając nową placówkę w okresie ferii, Burmistrz spotkał się z uśmiechniętymi i zadowolonymi dziećmi, co stanowi wyraz sukcesu tej inwestycji.

Równocześnie trwają prace nad budową żłobka z przedszkolem na osiedlu Mehoffera. Nowy obiekt będzie wyposażony w 5 oddziałów żłobkowych dla 40 dzieci oraz 1 oddział przedszkolny dla 25 dzieci. Planowany termin otwarcia to 1 września 2024 roku.

Nie zwalniamy tempa. Ogłaszamy zapytanie ofertowe na projekt kolejnego żłobka, tym razem w Niedźwiadzie, na terenie, który niedawno nabyliśmy jako gmina. Gotowy mamy projekt na nowy budynek w Lubzinie, w którym również ma powstać żłobek z przedszkolem.

Budowa samorządowych żłobków to inwestycja w przyszłość naszej społeczności. Zapewnienie wysokiej jakości opieki nad najmłodszymi nie tylko wspiera rozwój dzieci, ale także umożliwia rodzicom aktywny udział w życiu społecznym i zawodowym, tworząc równowagę pomiędzy życiem zawodowym, a rodzinnym.