Ważna informacja - góra strony

Harmonogram zebrań sołeckich i osiedlowych

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Ropczyc

W sobotnie popołudnie, 29. Stycznia, na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Ropczyc. Zawody te rozegrano w ramach obchodów 660. rocznicy nadania praw miejskich Ropczycom.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn z gminy Ropczyce: LKS Inter Gnojnica, LKS Łopuchowa, LZS Mała, LKS Strażak Lubzina i dwa zespoły reprezentujące MKS Błękitnych Ropczyce – seniorzy i juniorzy. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze trwały po 15 min.

Drużyny biorące udział w turnieju bardzo poważnie potraktowały rywalizację; był to dla nich ważny element okresu przygotowawczego do rundy wiosennej rozgrywek ligowych. Kibice zobaczyli ciekawe mecze rozgrywane z dużą intensywnością, obfitujące w wiele ciekawych akcji i pięknych bramek. Ton rozgrywkom nadawały dwa zespoły: MKS Błękitni Ropczyce – seniorzy i LZS Mała, które po remisie w bezpośrednim pojedynku wygrały swoje pozostałe mecze, gromadząc po 13 punktów. O zwycięstwie w turnieju decydować musiała różnica bramek zdobytych do straconych; zdecydowanie lepiej wypadli tu zawodnicy Błękitnych Ropczyce i to oni cieszyli się z pierwszego miejsca.

Po zakończeniu rozgrywek zastępca burmistrza Ropczyc Marek Misiura pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim za udział w turnieju oraz wręczył puchary i dyplomy. Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Bielatowicza z LKS Strażak Lubzina. Najlepszym zawodnikiem został Antoni Olech z LZS Mała, a najlepszym strzelcem okazał się zawodnik MKS Błękitni Ropczyce seniorzy – Mateusz Bieniek, zdobywca 16 goli. Organizatorem turnieju było Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji.