Ważna informacja - góra strony

Harmonogram zebrań sołeckich i osiedlowych

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O tak ważnym dniu nie zapomniał ropczycki samorząd, który jak co roku organizował uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Całość tradycyjnie rozpoczęła msza św. za Ojczyznę z intencji Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce.

W kościele farnym zgromadzili się samorządowcy, służby mundurowe, poczty sztandarowe, młodzież i mieszkańcy. Po zakończeniu nabożeństwa przedstawiciele samorządu Ropczyc złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi oraz pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Dalsza część uroczystości kontynuowana była w Rynku pod Pomnikiem Pamięci. Tutaj poszczególne delegacje: parlamentarzystów, samorządów, służb mundurowych, instytucji państwowych, przedstawicieli zakładów pracy, firm, harcerzy i placówek oświatowych złożyły wiązanki kwiatów. Burmistrz Bolesław Bujak w krótkim przemówieniu poruszył temat patriotyzmu oraz Ojczyzny i szacunku do Niej. Wszystkim uczestnikom uroczystości podziękował za wspólne świętowanie. Następnie zebrani obejrzeli występ w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „HALICZ” oraz koncert Ropczyckiej Orkiestry Dętej.

W Centrum Kultury im. J. Mehoffera, odbył się wykład Pawła Przetockiego pt. „Dumni z Niepodległej” oraz program artystyczny pn. „Uwierz Polsko” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach. W holu Centrum Kultury wszyscy mogli zakupić rogale świętomarcińskie przygotowane przez Panie z KGW.

Galeria zdjęć