Ważna informacja - góra strony

Wakacje w gminie Ropczyce

Wakacyjne remonty szkół

Trwają wakacyjne remonty szkół. Gmina Ropczyce co roku przeprowadza potrzebne remonty we wszystkich swoich placówkach: żłobku, przedszkolach, szkołach podstawowych i w szkole muzycznej.

W tym roku na ten cel przeznaczy ponad 280 tysięcy złotych. Każda placówka ma inne potrzeby, w związku z tym zakres prac jest zróżnicowany. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach wymaga między innymi wymiany okien w sali komputerowej czy wymiany drzwi do kuchni. W największej podstawówce w gminie, czyli SP nr 5 wyremontowane zostaną podłogi w dwóch salach lekcyjnych oraz pion kanalizacji sanitarnej. W Zespole Szkół nr 5 na osiedlu Witkowice remontu doczekają się sanitariaty. Poza tym w okresie wakacyjnym wyremontowany zostanie zabytkowy budynek zespołu szkół na osiedlu Witkowice. Samorząd pozyskał na ten cel niecałe 500 tysięcy zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Remont części zabytkowej budynku szkoły podstawowej w Witkowicach polegał będzie m.in. na wymianie pokrycia dachowego, remontu ceglanej elewacji, dociepleniu fundamentów, wymianie posadzek i stolarki drzwiowej.

W każdej placówce oświatowej wykonano prace pozwalające dzieciom i młodzieży uczyć się w lepszych warunkach. Tereny wokół szkół i place zabaw również są poprawiane. W Lubzinie Gmina wybudowała w ostatnim czasie nowe boisko o sztucznej nawierzchni i plac zabaw. Systematyczna modernizacja placówek oświatowych to dążenie do poprawy bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i pracowników przebywających na terenie szkół i przedszkoli.