Ważna informacja - góra strony

Kończy się czas składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Budowa kolejnych przyszkolnych boisk sportowych

W gminie Ropczyce powstaną dwa kolejne przyszkolne boiska wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni.

Obecnie trwa budowa nowego obiektu w Gnojnicy Woli, a wkrótce rozpocznie się budowa boiska na osiedlu Granice. Wykonawcą boisk w drodze przetargu została firma G-KRUSZ z siedzibą w Górze Motycznej. Boisko w Gnojnicy Woli powstanie w sąsiedztwie wybudowanych w latach poprzednich placu zabaw i boiska poliuretanowego. Nowy obiekt będzie posiadał sztuczną nawierzchnię trawiastą, bramki, ogrodzenie i piłkochwyty. Wartość inwestycji to blisko 490 tys. zł. Dofinansowanie pozyskane przez Gminę Ropczyce z programu Sportowa Polska wynosi 195 tys. zł.

Drugie boisko, które powstanie na osiedlu Granice obok istniejącego placu zabaw i boiska asfaltowego, będzie posiadało nawierzchnię poliuretanową. Obiekt zostanie ogrodzony, wyposażony w urządzenia sportowe. Powstanie również chodnik przed wejściem na boisko. Wartość tego zadania wynosi ok. 265 tys. zł.

Obydwa zadania zostaną zrealizowane w okresie wakacyjnym, tak aby w nowym roku szkolnym dzieci mogły już z nich korzystać. Z obiektów będą mogli korzystać również wszyscy mieszkańcy.