Ważna informacja - góra strony

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu "Posmakuj w Ropczycach"

Nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

Nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy, prowadzona w Centrum Kultury w Ropczycach przez wolontariuszy i harcerzy ZHP. Mieszkańcy naszej gminy już okazali wielkie wsparcie, przynosząc żywność, artykuły higieniczne i wiele innych potrzebnych rzeczy. Z tej pomocy cały czas korzystają ukraińskie rodziny. Punkt otwarty jest od 13:00 do 17:00. Samorząd Ropczyc serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom za ofiarność i wielkie serce, zaś harcerzom i wolontariuszom – za ciężką pracę i wytrwałość w niesieniu pomocy.

Samorząd przygotowuje się również na przyjęcie w naszej gminie kolejnej fali uchodźców, gromadząc łóżka polowe, pościel, koce oraz przysposabiając, na tymczasowe noclegi, domy kultury w Brzezówce, Gnojnicy, Niedźwiadzie i Witkowicach.
Obecnie nasza gmina wydała uchodźcom z Ukrainy 150 numerów PESEL, a przedszkola i szkoły przyjęły kilkanaścioro dzieci.

Od 18 marca Urząd Miejski w Ropczycach przyjmuje wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi. Złożenie wniosku umożliwia ubieganie się o refundację kosztów pobytu uchodźców.