Ważna informacja - góra strony

Preferencyjny zakup węgla dla mieszkańców gminy

Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego pumptrack w Ropczycach

10 stycznia 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Ropczycach, burmistrz Bolesław Bujak podpisał umowę na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego pumptrack w Ropczycach. Wykonawcą została firma OBO Polska z Rzeszowa.

W ramach zadania wybudowane zostaną dwa tory jezdne z mieszanki mineralno-bitumicznej o długości 158 m i 80 m, place wypoczynkowe z ławkami oraz chodnik stanowiący bezpośrednie dojście do obiektu. Zamontowanych zostanie 6 słupów oświetleniowych wraz z oprawami oświetleniowymi oraz kosze do segregacji odpadów. Cały kompleks będzie się mieścił przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Św. Barbary, poniżej boisk ORLIK. Pumptrack przeznaczony jest głównie dla rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w naszym powiecie.

Pumptracki służą zarówno profesjonalistom, pasjonatom, jak i całym rodzinom uprawiającym czynnie sport. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, tory są przystosowane dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. Obiekt stanowił będzie idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu.

Wartość inwestycji to blisko 670 tysięcy zł, z czego 300 tysięcy to pozyskane przez Gminę unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kompleks ma zostać oddany do użytku do końca czerwca br.